S proměnou Baťovky se seznámili zastupitelé Zlína i lékaři z okresních nemocnic

30.3.2023
S proměnou Baťovky se seznámili zastupitelé Zlína i lékaři z okresních nemocnic

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vedení Zlínského kraje pokračuje v představování plánu modernizace Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Hejtman Radim Holiš, náměstkyně Olga Sehnalová a předseda představenstva zlínské nemocnice Jan Hrdý ve středu 29. března s projektem seznámili zastupitele města Zlína.

„Prezentaci tento týden viděli také zaměstnanci nemocnic ve Vsetíně a v Kroměříži, čeká nás ještě jednou ta zlínská a nakonec Uherské Hradiště. Je důležité, aby lidé v okresních nemocnicích věděli, co se v Baťovce chystá. Současně je chceme ubezpečit, že krajské finance nespolyká jeden projekt, jak by tomu bylo v případě výstavby v Malenovicích. S investicemi počítáme podle potřeb ve všech našich nemocnicích," vysvětlil hejtman Radim Holiš.

Plán modernizace krajské nemocnice byl ve dvou termínech představen zaměstnancům krajského úřadu a veřejnosti, vedení Univerzity Tomáše Bati, Radě hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje a členům Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje. Projednán byl také v dozorčí radě KNTB a v komisi Rady Zlínského kraje pro modernizaci KNTB, začátkem dubna je na programu Zdravotního výboru Zastupitelstva Zlínského kraje.

Více o modernizaci KNTB: Plán modernizace krajské nemocnice počítá s novou porodnicí, vyvrcholí stavbou polybloku urgentní medicíny | Zlínský kraj (kr-zlinsky.cz)

30. 3. 2022

⬛ Kontakt pro média: