Krajský úřad získal ocenění Vzdělaný úřad

  28.3.2023
Krajský úřad získal ocenění Vzdělaný úřad

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajský úřad Zlínského kraje si ze slavnostního předávání ocenění „Vzdělaný úřad“, které se uskutečnilo v pondělí 27. března v Poslanecké sněmovně v Praze, odvezl bronzovou medaili. Svaz měst a obcí České republiky tím potvrdil, že krajský úřad ve Zlíně zajišťuje veřejnou správu svého území na velmi vysoké úrovni.

Prestižní ocenění je udíleno Svazem měst a obcí České republiky a je určeno úřadům obcí, měst i krajů, které se nejvíce zapojily do vzdělávání v rámci projektu „Efektivní správa obcí“ (ESO). Jeho hlavním cílem je zvýšit kvalitu výkonu veřejné správy v území, a to právě formou nabídky bezplatných školicích aktivit. Udělené ocenění převzala v sídle dolní komory Parlamentu ředitelka Krajského úřadu Zlínského kraje Jitka Hlavačková.

„Z ocenění mám radost. Je dalším důkazem, že zaměstnanci našeho úřadu jsou profesionálové. Neustále na sobě pracují a snaží se své znalosti a schopnosti dále rozvíjet,“ říká ředitelka.

Do vzdělávacích aktivit projektu ESO se od jeho zahájení v roce 2018 zapojilo celkem 444 kolegyň a kolegů. „Absolvovali více jak šestnáct tisíc školicích hodin,“ dodává Jana Lapčíková, která má na krajském úřadě na starost personální rozvoj a vzdělávání zaměstnanců.

Program ESO je pouze jednou z dílčích součástí vzdělávání, které musí zaměstnanci úřadu podle zákona povinně absolvovat. „Všichni  zaměstnanci mají stanovený plán, který průběžně naplňují. Pro kolegy zajišťujeme velmi pestrou škálu vzdělávacích akcí,“ doplňuje Lapčíková.

Důvod k oslavě mají i na radnicích v dalších městech ve Zlínském kraji. Pomyslnou zlatou medaili si z Poslanecké sněmovny odvezli zástupci Vizovic a Chropyně, stříbrné ocenění získal Rožnov pod Radhoštěm.

Zpracoval: Vladimír Dostálek

28. 3. 2023

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz    

 

 

reditelka-kuzl-jitka-hlavackova.jpg
zleva-zastupci-chropyne-vizovic--kuzl--roznova-pod-radhostem1.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap